Na začátku 90. let byly skupiny fašistů problémem na polských stadionech skoro všude, ale ne mezi námi. První skupina „Fanoušci Polonie proti fašismu“ vznikla v roce 1993 a byla první antifašistickou skupinou v Polsku. Polsko je konzervativní země a na stadionech je pravice dominantní. Ne všechny skupiny jsou fašistické, ale často mnohé fašistické skupiny spolupracují s většinou fans každého mužstva. A tak jsme se rychle stali nepřítelem fanoušků každého pravicového klubu. Určitě jsou antifašisté i v ostatních klubech, ale nemají dost síly, aby něco udělali a změnili situaci ve svých klubech.
Byli jsme symbolem antifašismu v Polsku dvacet let. Naše skupina se během pár let změnila, hodně lidí přišlo a odešlo, přesto jsme dvacet let udrželi Polonii antifašistickou. V této době jsme navázali užší kontakty s ostatními kluby po celé Evropě. Zejména máme velmi úzké vztahy s Partizanem Minsk a Arsenalem Kyjev, kteří jsou na tom podobně jako my v Polsku.
Naše skupina změnila jméno na Black Rebels v roce 2011. Nebyla to nikdy velká skupina (100 až 200 lidí), ale ostatní fanoušci Polonie nás respektovali. Náš klub nás podpořil a na stadionu se neobjevují žádné symboly nenávisti, fašismus apod. Naopak jsou tam například akce FARE a Vykopejme rasismus ze stadionů. Fašisté nebudou nikdy přijati do řad fanoušků Polonie.
Problémy uvnitř klubu se staly příčinou problémů na stadionu. Naše skupina byla nejprve napadena, protože jsme pro nácky představovali hrozbu. Většina fanoušků tenhle útok odsoudila. Po několika bojích mezi námi panuje příměří, protože se musíme více soustředit na pomoc našemu klubu, který má velké finanční a jiné problémy. Stále tedy existujeme jako skupina, ale pro dobro klubu odkládáme odvetu vůči náckům. Můžete nás vidět na stadionu, ale víc na akcích v rámci polské Antify.
V červenci roku 2013 začala po problémech Polonia Varšava hrát v páté lize. Mužstvo je financováno fanoušky. Dokončili jsme sezonu a postoupili do vyšší ligy.
Stále žel existují vnitřní boje o moc v rámci klubu, ale taky mezi skupinami fanoušků bojujících o to, kdo se dostane do centra pozornosti. To způsobilo odstoupení trenéra a části týmu. Novou sezonu jsme začali dvěma porážkami a remízou, náš nový tým se teprve rozjíždí. V současné době skupiny fanoušků Polonie uzavřely dohodu a společně pokračujeme ve fandění a chystáme celkovou rekonstrukci našeho klubu.
Nový tým – nové akce
Zimní přestávka skončila a pro Polonii Varšava to nebyla moc dobrá doba. Začalo to změnou trenéra, Darek Dzwigała odešel do vyšší ligy. Marek Konko se stal novým trenérem, ale je to člověk bez zkušeností a charismatu. Později proběhly výměny hráčů, obměnila se skoro polovina mužstva. Teď je mužstvo složeno převážně z mladých a nezkušených hráčů. Mají ambice, ale občas je to málo.
Začátek soutěže ligy potvrdil naše obavy. Po čtyřech zápasech máme na kontě dvě porážky, jednu remízu a jedno vítězství. Nic moc, ale naděje umírá poslední. Před námi je ještě hodně zápasů a budeme bojovat.
Dalším problémem je vybudování nového profesionálního klubu, protože zatím hrajeme jako součást klubu mládeže. Před rokem se zdálo, že je to jen formalita a klub založený fanoušky vznikne rychle. Bohužel, hádky a diskuse mezi skupinami zatím neskončily. Nikdo neví, jaká Polonia Varšava bude.
Nevěnujeme se ale jenom zápasům. Jsme součástí antifašistického hnutí a antifašismus je důležitou součástí naší činnosti. Například 27. ledna na výročí osvobození tábora v Osvětimi jsme položili květiny u památníku obětí holocaustu.
O tom jak to nemají antifašisté jednoduché můžete vidět na videu z derby mezi Polonií a Legií Warszawa, kde pravicoví chuligáni Polonie bijí všechny, kteří mají na sobě šálu „Anti Nazi Polonia Warszawa“ a další levicově zaměřené věci a vyhánějí tak část fanoušků ze sektoru.